Věnováno bratrům Mašínům, Milanu Paumerovi, rodině pana Rambouska a mému nejstaršímu bratrovi,
kterého jsem nikdy nepoznala. Jmenoval se Jan, a zahynul pod koly vlečného vozu v roce 1948 ve věku
tři a půl let. Nikdy mi nikdo nevysvětlil, proč jsme ho téměř patnáct let nemohlí pohřbít. Dokonce i na
náhrobní desce má dnes datum narození i úmrtí posunuté o čtyři roky nazpět ...

Květen 2018

Me Too? Pokračování

26. května 2018 v 6:48 | Jiřina
Následující komentář u jiného autora mi administrátor blogu.cz zablokoval a dokonce ani autorovi blogu se nepodařilo tento komentář publikovat. Přitom tam projdou komentáře, které jsou skutečně sprosté! Ve svém komentáři jsem se vyjadřovale k textu

ANO tak si tady v Brně ŽIJEM

V poslední době vzbudilo v Brně rozruch chystané divadelní představení "Naše násilí, vaše násilí" ve které Ježíš sestoupí z kříže a znásilní muslimku. Propagátoři a zastánci hry počínaje brněnským primátorem Vokřálem (ANO), jeho zástupcem, náměstkem pro kulturu Matějem Hollanem (Žít Brno) či ředitelem Národního divadla v Brně Martinem Glaserem se svým početným ansámblem na obhajobu hry kupí až fanatickým způsobem jeden hloupoučký argument za druhým.
Primátor, náměstek a ředitel uznávají, že hra mnohé osoby uráží. Tvrdí, že scéna znásilňování je umělecký obraz a musí se chápat v souvislostech. Tito propagátoři si nechtějí uvědomit, že pro mnoho lidí je v těchto souvislostech uváděná scéna nechutné porno, které uráží křesťansky smýšlející osoby. Infantilně si nechtějí připustit, že veškeré náklady na uvedení této hry platí ze svých daní osoby, které tato hra uráží.
Vzhledem k tomu, že herci, údajně muslimové přijedou až z Chorvatska, rozhodlo se vedení města Brna sponzorovat tuto perverzní hru z veřejného rozpočtu částkou 284 tisíc korun - cožpak v Brně nejsou potřebnější projekty?. V této částce není z veřejného rozpočtu, tedy daní, započítána odměna pro herce, jejich cesta a bytování, plat policistů, kteří na sobotní (26.5.2018) hru budou dohlížet, platy organizátorů, pronájem divadelních prostor atd.
Bohužel ani při takto finančně náročném představení není divadlo schopné na svých stránkách informovat veřejnost, jaké nové sexuální praktiky nám herci doporučí. Možná to neví ani ředitel divadla Husa na provázku Petr Oslzlý se svými zaměstnanci.
Herci, muslimští Chorvati, nám ve hře předloží otázky, nad kterými se máme zamyslet. "Jsme si vědomi, že naše bohatství závisí na mrtvých na Blízkém východě? Truchlíme kvůli obětem teroristických útoků v Evropě stejně jako kvůli obětem naší zvůle v Iráku nebo v Afganistánu?"
Pana ředitele Glasera by se měl někdo zeptat jeho vlastním tvrzením, zda by legitimní součást evropské divadelní kultury mohla uvést v evropských zemích, potažmo muslimských, pedofilní scénu ze skutečného života, kterou by hráli třeba katoličtí herci a ve které "prorok" Mohamed przní devítiletou dívku? Neoliberální propagátoři této hry, včetně muslimského režiséra a herců, nejspíš neznají křesťanské zásady, které Kristus hlásal.
Počet divadel v České republice neustále roste. Padesátka divadel a soborů, které měly svou činnost placenou z daní poplatníků a která byla v provozu před rokem 1989, se mnohonásobně rozrostla. Zůstává otázka, zda by se při uvádění takových her a vlastním financování, které je v mnoha státech běžné, početná skupina herců a organizátorů uživila.

http://hedvicek.blog.cz/1805/ano-tak-si-tady-v-brne-zijem

Můj komentář:

Řešení je skutečně nasnadě. Ať si tohle svoje svinstvo financují sami. Však s tím mají bohaté zkušenosti ještě z doby svých začátků, nemýlím-li se. Už minula doba soc.totality, kdy si mohli dovolit zahazovat nebo nechat shnít v pekle talenty a starali se jen o svoje známé, a to všechno za peníze daňového poplatníka, který byl odsouzen odstartovat svou budoucnost ve fabrice, kde byl za své mládí trestán harasováním ze strany velkých i malinkatých šéfíčků, zatímco jeho starší kolegové (a hlavně kolegyně) jej vesele udávali a špiclovali jej na každém kroku. Když si vzpomenu, jak jsem začínala jako nezletilá ve fabrice a srovnám to s dnešním módním hnutím ublížených Me Too, tak se musím hořce zasmát. Nejenomže vás uvěznili ve fabrice, kde neexistovala ani minimální šance bránit se jakémukoliv harasmentu, kde vám stopovali na hodinkách, jak dlouho se sprchujete a NESMĚLI JSTE SE VE SPRŠE ANI ZAVŘÍT, nejenomže vás málem udřeli k smrti, ještě vám místo vzdělání strkali do TV poučnou kulturu o tom, jaká jste to dělnická a tudíž vládnoucí třída. Jak je to možné, že jsem si jako vládnoucí třída připadala ve svých sladkých 16ti špinavá, ucouraná a na umření a abych se z toho pekla vyhrabala a neumřela, musela jsem podvádět! Kde byli divadelníci se svými experimenty, novináři se svými informacemi, právníci se svým harasováním a zákony se svými zákazy dětské práce?! A teď nám na ta naše prkna, která znamenají svět vnutí ještě chorvatské fašisty a muslimy, kteří urážejí Krista, jak by si to ani bolševik nedovolil! Kdyby tohle udělali Mohamedovi, tak je za to popraví a ještě je před smrtí znásilní, aby se nedostali do nebe. Takové tam mají totiž zákony. Když má být nějaká žena popravena, tak ji nejdřív znásilní a potom teprve uškrtí nebo podříznou, aby se náhodou ještě jako panna nedostala do nebe! A tihle nás budou poučovat o naší kolektivní vině, kterou oni sami odmítají! Tohle oni dělají s demokracií!

Seberte jim peníze. Já jsem pro. Ať si ty svoje srágory, které nevím proč nazývají experimentální, financují sami. Nám také nikdo zadarmo nic nedá a to přitom nikoho neurážíme! A proč můj komentář administrátor blogu Rosťovi nechce pustit. V tom vašem zparchantělém paskvilu na demokracii už zase zavádíte cenzuru?

Me Too?

26. května 2018 v 5:32 | Jiřina |  Návraty (ke starým článkům)