Věnováno bratrům Mašínům, Milanu Paumerovi, rodině pana Rambouska a mému nejstaršímu bratrovi,
kterého jsem nikdy nepoznala. Jmenoval se Jan, a zahynul pod koly vlečného vozu v roce 1948 ve věku
tři a půl let. Nikdy mi nikdo nevysvětlil, proč jsme ho téměř patnáct let nemohlí pohřbít. Dokonce i na
náhrobní desce má dnes datum narození i úmrtí posunuté o čtyři roky nazpět ...

Červen 2017

Vzpomínám na tebe 2017 (4)

16. června 2017 v 5:14 | Jiřina Korčáková |  Návraty (ke starým článkům)
A máme tu rok 2017, červen. Výročí Tvé smrti. Můj milý bratříčku, Tvůj pokoj už neexistuje, náš byt už nám nepatří, tak tedy imaginárně virtuálně zapaluji v Tvém pokoji svíčku a děkuji Ti za krásné verše o lásce - Tvé vlastní, i ty přeložené, ty, jejichž sbírka měla vyjít, ale nikdy nevyšla, protože jsi odmítl zradit a zapřít svého spoluautora.

Tvůj popel odpočívá v Týnčanech pod jasmínem obklopen překrásnou přírodou. Zinečka ti Tvůj hrob moc krásně vyzdobila všude zeleň a květiny. I love You.

Bože ochraňuj mého bratra tam nahoře, vím, že je u Tebe, ač hříšník a třeba i hříšník převeliký, neopouštěj jej. Ač jsme se všichni tolik snažili, mnoho lásky v životě nepoznal, a přece podívej, jak krásně o ní psal.Vzpomínám na tebe 2017 (3)

16. června 2017 v 5:14 | Jiřina Korčáková |  Návraty (ke starým článkům)
Tvé verše, Vladimíre ...Vzpomínám na tebe 2017 (2)

16. června 2017 v 5:13 | Jiřina Korčáková |  Návraty (ke starým článkům)
Verše, které tu po Tobě zůstaly. Recituji si je jen tak pro sebe. Krásné verše. Pro mne navždy zůstanou krásné, můj milý bratříčku.Vzpomínám na tebe 2017 (1)

16. června 2017 v 5:12 | Jiřina Korčáková |  Návraty (ke starým článkům)
Páté výročí tvé smrti, Vláďo. Hádej, kde tedˇ sedím a vzpomínám na Tebe! Myslím na Tebe každý den. Já nevím proč, ale fakt mám takový pocit, že jsi tam někde nahoře a je tam s tebou babička, možná jste tam všichni, všichni moji mrtví. Děkuji Vám za to, že jste byli, že mám tam nahoře rodinu, na kterou mohu myslet, na její ochranná křídla, na její památku, která nade mnou bdí. Miluji Vás. Všechny verše o lásce, jsou pro mne v tuto chvíli verše napsané pro Vás. Pro Vás a o Vás.